FORUM HAYABUSA & B-KING
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM HAYABUSA & B-KING

Forum is closed, forum je uz zamknute.
 
DomovLatest imagesHľadaťRegistráciaPrihlásenie

 

 Zadna pneu - vydrz.

Goto down 
+5
Kweni
rainman
mari
SLUGI
riki1
9 posters
Choď na stránku : Previous  1, 2, 3
AutorSpráva
Kweni

Kweni


Počet príspevkov : 477
Join date : 23.12.2010
Age : 32
Bydlisko : Nové Zámky

Zadna pneu - vydrz. - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Zadna pneu - vydrz.   Zadna pneu - vydrz. - Stránka 3 I_icon_minitimePo marec 04, 2013 6:29 pm

kua aj letná dovolenka sa točila stále do lava Very Happy
Návrat hore Goto down
https://www.youtube.com/user/jawadandy
jchvatal

jchvatal


Počet príspevkov : 102
Join date : 19.02.2012
Age : 38
Bydlisko : Bystřice

Zadna pneu - vydrz. - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Zadna pneu - vydrz.   Zadna pneu - vydrz. - Stránka 3 I_icon_minitimeSo marec 09, 2013 1:27 pm

Kucí já jezdím tyto, loni dávaný.
MICHELIN PILOT ROAD 3
Najeto mám s nima už 8 tis a i na zadním kole je furt jak nová.
Podle testů by měla vydržet 16tis bez problémů. Což jak jsem dneska koukal do garáže nebude problém. Jinak jistota na vodě je jak s jinejma, třeba bt023 na suchu!
Pak dám info zda je letos dokážu vohoblovat.
Návrat hore Goto down
riki1
Admin
riki1


Počet príspevkov : 813
Join date : 06.04.2009

Zadna pneu - vydrz. - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Zadna pneu - vydrz.   Zadna pneu - vydrz. - Stránka 3 I_icon_minitimeSo marec 09, 2013 1:58 pm

Zatial je dost draha 150 - 160 EUR , ale ak by vydrzla 20 000 km tak by sa dalo, som zvedavy kolko ti vydrzi.
Návrat hore Goto down
Kweni

Kweni


Počet príspevkov : 477
Join date : 23.12.2010
Age : 32
Bydlisko : Nové Zámky

Zadna pneu - vydrz. - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Zadna pneu - vydrz.   Zadna pneu - vydrz. - Stránka 3 I_icon_minitimeŠt august 15, 2013 1:58 am

jchvatal - no čo ako je na tom Pilot Road-ka ?

Návrat hore Goto down
https://www.youtube.com/user/jawadandy
Kweni

Kweni


Počet príspevkov : 477
Join date : 23.12.2010
Age : 32
Bydlisko : Nové Zámky

Zadna pneu - vydrz. - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Zadna pneu - vydrz.   Zadna pneu - vydrz. - Stránka 3 I_icon_minitimeŠt august 15, 2013 11:48 pm

tak nakoniec som nekúpil pneu ktorú som chcel pretože mala úplne iný rozmer ako potrebujem .. zobral som Pilot Road III jazdenku za drobáky a budúci rok dám z6,contimotionku alebo avonku
Návrat hore Goto down
https://www.youtube.com/user/jawadandy
Kweni

Kweni


Počet príspevkov : 477
Join date : 23.12.2010
Age : 32
Bydlisko : Nové Zámky

Zadna pneu - vydrz. - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Zadna pneu - vydrz.   Zadna pneu - vydrz. - Stránka 3 I_icon_minitimeUt september 03, 2013 9:06 pm

Tak som sa rozhodol ukončiť trápenie ContiMotionky po 10.500km .. najhoršie na tom celom je že v strede má tá pneu ešte takmer tretinu života len tá ľavá strana už je slick

Tak tam teda ide jazdenka (30%tná) Michelin Pilot Road III - na skúšku / do jary ju zjazdím a padne verdikt či je tá pneu lepšia ako ContiMotion (keďže  je drahšia 158€ verzus 124€) ak nebude tak potom budú ostávať len Metzelerka Z6 (120€) a ContiMotionka ..

no som zvedavý ako to celé dopadne Suspect
Návrat hore Goto down
https://www.youtube.com/user/jawadandy
Kweni

Kweni


Počet príspevkov : 477
Join date : 23.12.2010
Age : 32
Bydlisko : Nové Zámky

Zadna pneu - vydrz. - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Zadna pneu - vydrz.   Zadna pneu - vydrz. - Stránka 3 I_icon_minitimeSo november 09, 2013 1:18 am

Zatiaľ nevidím žiadne negatívum na Pilot Road III.

Drží dobre. Pri nočných jazdách pod 10°C to síce v zákrutách mixuje s motorkou jak oživot ale všetko mám v pevne v rukách (a vrámci adrenalínového zážitku) všetko zvláda(m).

Priame porovnanie s ContiMotion je náročné pretože jediný problém som pri nej mal ten že pri vysokých teplotách mi mizol dezén a keďže máme na prd počasie tak presne toto teraz nedokážem porovnať.

Ináč sa mi zdá že som s ňou problém nemal, i keď sa mi zdá trošička mäkšia PilotRoadka. Uvidíme koľko studených kilometrov vydrží. bounce 
Návrat hore Goto down
https://www.youtube.com/user/jawadandy
riki1
Admin
riki1


Počet príspevkov : 813
Join date : 06.04.2009

Zadna pneu - vydrz. - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Zadna pneu - vydrz.   Zadna pneu - vydrz. - Stránka 3 I_icon_minitimeSt marec 25, 2015 9:02 am

Tak zase sa mi pomaly zoderie zadna pneu. Vyzera to tak, ze cim menej jazdim, tym viac sa derie.,lebo prejdem len par km ale tym viac sa sialim a tak sa pneu viac opotrebuje. Objednal som opat Contimemtal ContiMotion, lebo bola dobra cena na zaujimavom e-shope "pneu-nasklade.sk". Ten e-shop jen len cisto softverova zalezitost, je to nejaky dealer "az-pneu", lebo objednavka co som zadal sa objavila priamo na az-pneu a aj pneu pride z tade (je to uvedene aj na stranke e-shopu). Rozdiel je len v tom, ze ma bude stat asi o 5 EUR menej ako priamo z az-pneu. Koncova cena aj s postou by mala byt asi 96 EUR , co je doteraz najlacnejsie ako som kedy kupil ! Dealerka mi volala, ze pneu mii pride az za tyzden, lebo ju musia objednat od vyrobcu, tak som zvedavy ci bude uplne nova.

Vydrz mojich zadnych pneu :

Original : 7 000 km (totalne zodrata az na kord)
Avon : 12 000 km (normalne zodrata, este nebolo vidiet vlakna)
ContiMotion : zatial je to 8 000 km (zodratie len po ukazovatel max. opotrebenia)
Návrat hore Goto down
mari

mari


Počet príspevkov : 36
Join date : 21.03.2010

Zadna pneu - vydrz. - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Zadna pneu - vydrz.   Zadna pneu - vydrz. - Stránka 3 I_icon_minitimeSt marec 25, 2015 12:36 pm

Zdar,
jezdíte někdo, nebo máte porovnání mezi pneu Pirelli Angel ST vs. GT?

Na kolik by u vás vyšla sada těchto gum?Já např. min, rok kupoval sadu Angel ST za cca 6.000Kč
Návrat hore Goto down
riki1
Admin
riki1


Počet príspevkov : 813
Join date : 06.04.2009

Zadna pneu - vydrz. - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Zadna pneu - vydrz.   Zadna pneu - vydrz. - Stránka 3 I_icon_minitimeSt marec 25, 2015 12:53 pm

Návrat hore Goto down
Přemek




Počet príspevkov : 13
Join date : 18.01.2012

Zadna pneu - vydrz. - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Zadna pneu - vydrz.   Zadna pneu - vydrz. - Stránka 3 I_icon_minitimeSt marec 25, 2015 2:27 pm

mari napísal:
Zdar,
jezdíte někdo, nebo máte porovnání mezi pneu Pirelli Angel ST vs. GT?

Na kolik by u vás vyšla sada těchto gum?Já např. min, rok kupoval sadu Angel ST za cca 6.000Kč

Na Angel ST mám najeto asi 10 tis.km, zadní odhaduji tak ještě na tisíc ?
Celkem spokojený,na mokru i na okruhu bez problému (jezdím pomalu Very Happy ).
Teď jsem koupil Angel GT sadu s dopravou asi 7000,-Kč.ST jsou o něco levnější. Myslím, že lepší vlastnosti nepoznám, ale podle testů by tam měl být pokrok. koupeno: moto-pneu.cz
Návrat hore Goto down
riki1
Admin
riki1


Počet príspevkov : 813
Join date : 06.04.2009

Zadna pneu - vydrz. - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Zadna pneu - vydrz.   Zadna pneu - vydrz. - Stránka 3 I_icon_minitimeSt apríl 08, 2015 9:09 am

Nova zadna pneu (ContiMotion) mi uz rozvoniava v garazi. Prisla 9 pracovnych dni (celkovo 15 dni) po objednani, co celkom nekoresponduje s nazvom e-shopu "pneu-nasklade"(za tolko prichadza balik z USA). Dealerka mi ale volala ze pride pozdejsie, lebo musia objednat "z vyroby" a sekla sa len o jeden pracovny den (ale 5 normalnych , lebo bol 4 dnovy vikend). Mne to neprekaza, lebo ju este aj tak hned nebudem menit. Pneu je MADE IN MALAYSIA, predchadzajuca (ten isty typ) este bola MADE IN GERMANY, ale predna, ktoru som kupil pozdejsie, je uz tiez "malajka". Pneu ma 1,5 roka, co suhlasi s vyhodnou cenou, ale asi tazko bude "z vyroby". Ja som spokojny, ale viem si predstavit, ze poniektori by spokojni neboli.
Návrat hore Goto down
riki1
Admin
riki1


Počet príspevkov : 813
Join date : 06.04.2009

Zadna pneu - vydrz. - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Zadna pneu - vydrz.   Zadna pneu - vydrz. - Stránka 3 I_icon_minitimeSt apríl 22, 2015 6:52 am

Novu pneu mam namontovanu a spomenul som si na ten pocit , ktory som maval, na mojej FMX650, ze ked som dal novu zadnu pneu, tak motorka tazsie zrychlovala. Na Hayabuse som si zatial toto nikdy nevsimol, ale teraz ano.

Priemer zadneho kolesa je totiz asi o 2 cm vacsi (nova , nezodrata pneu), takze asi o 3% , tazsie zrychluje, ak som dobre pocital.

Nemusi to znamenat aj horsi cas zrychlenia(lebo pri mensich otackach je vyzsia rychlost), ale ten pocit (aspon pri prvej jazde) tam je.

Návrat hore Goto down
D114




Počet príspevkov : 53
Join date : 22.09.2012

Zadna pneu - vydrz. - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Zadna pneu - vydrz.   Zadna pneu - vydrz. - Stránka 3 I_icon_minitimeUt jún 16, 2015 10:21 pm

Chlapi mam na masine Michelin Pilot Power, zadna ma cca 9000 a uz sa na niektorych miestach zodrala az k tym ukazovatelom opotrebenia. Predpokladam, ze je cas ju vymenit. Predna je s 12000 stale vo velmi dobrom stave. Chcel by som skusit Michelin Pilot Road 3 ale teraz neviem ci ich mozem kombinovat alebo mam vymenit celu sadu.
Návrat hore Goto down
riki1
Admin
riki1


Počet príspevkov : 813
Join date : 06.04.2009

Zadna pneu - vydrz. - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Zadna pneu - vydrz.   Zadna pneu - vydrz. - Stránka 3 I_icon_minitimeSt jún 17, 2015 6:15 am

Mozes kombinovat, samozrejme, vsak nie si pretekar. Zalezi aj od penazi, ked ich mas vela, tak mozes aj vymenit komplet, ja ale vzdy menim len tu co treba.
Návrat hore Goto down
Kweni

Kweni


Počet príspevkov : 477
Join date : 23.12.2010
Age : 32
Bydlisko : Nové Zámky

Zadna pneu - vydrz. - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Zadna pneu - vydrz.   Zadna pneu - vydrz. - Stránka 3 I_icon_minitimeŠt júl 16, 2015 9:36 pm

rovnaké pneu musíš mať na jednej náprave .. predná a zadná pneu netvoria jednu nápravu .. pohoda Smile môžu byť odlišné Smile
Návrat hore Goto down
https://www.youtube.com/user/jawadandy
D114




Počet príspevkov : 53
Join date : 22.09.2012

Zadna pneu - vydrz. - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Zadna pneu - vydrz.   Zadna pneu - vydrz. - Stránka 3 I_icon_minitimeSo august 29, 2015 1:03 am

Nakoniec som menil naraz celu sadu. Predna bola este z 2008 roku. Dal som Michelin Pilot Road 4, cena bola velmi slusna 220€ sada. Mam na nich nieco okolo 4 tisic a zatial spokojnost.
Návrat hore Goto down
Přemek




Počet príspevkov : 13
Join date : 18.01.2012

Zadna pneu - vydrz. - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Zadna pneu - vydrz.   Zadna pneu - vydrz. - Stránka 3 I_icon_minitimePi február 19, 2016 2:19 pm

Zdravím, nemáte někdo zkušenost se zadní gumou rozměru 190/55 ? originál má být 190/50.
Údajně by ten vyšší profil mohl být lepší scratch
Návrat hore Goto down
riki1
Admin
riki1


Počet príspevkov : 813
Join date : 06.04.2009

Zadna pneu - vydrz. - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Zadna pneu - vydrz.   Zadna pneu - vydrz. - Stránka 3 I_icon_minitimePi február 19, 2016 5:09 pm

Budes mat vacsi obvod pneu (cize kolesa) a tak motorka bude kusok horsie zrychlovat a tachometer bude ukazovat mensiu rychlost akou skutocne pojdes (aj maximalka bude asi kusok vacsia), je to proti predpisom, takze cez STK by ta nemali pustit, ak si to vsimnu.
Návrat hore Goto down
Přemek




Počet príspevkov : 13
Join date : 18.01.2012

Zadna pneu - vydrz. - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Zadna pneu - vydrz.   Zadna pneu - vydrz. - Stránka 3 I_icon_minitimePi február 26, 2016 1:49 pm

riki1 napísal:
Budes mat vacsi obvod pneu (cize kolesa) a tak motorka bude kusok horsie zrychlovat a tachometer bude ukazovat mensiu rychlost akou skutocne pojdes (aj maximalka bude asi kusok vacsia), je to proti predpisom, takze cez STK by ta nemali pustit, ak si to vsimnu.

S tím větším obvodem pneu bych si hlavu až tak nelámal. Když sjedeš na gumě polovinu vzorku, tak se ti taky zmenší obvod asi tak stejně (skoro o centimetr na průměru).
Ale s STK máš pravdu, mohli by opruzovat Crying or Very sad
Jinak teď tam mám Pirelli Angel GT, vloni najeto asi 9 tis.km, z toho hodně po dálnici a ve dvou a zatím vzorek ještě slušný a vlastnosti též O.K.
Návrat hore Goto down
Sponsored content





Zadna pneu - vydrz. - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Zadna pneu - vydrz.   Zadna pneu - vydrz. - Stránka 3 I_icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
Zadna pneu - vydrz.
Návrat hore 
Strana 3 z 3Choď na stránku : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-
» Predna pneu - vydrz
» Pneu na BK
» Pneu na Busu

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
FORUM HAYABUSA & B-KING :: SKUSENOSTI-
Prejdi na: