FORUM HAYABUSA & B-KING
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM HAYABUSA & B-KING

Forum is closed, forum je uz zamknute.
 
DomovLatest imagesHľadaťRegistráciaPrihlásenie

 

 Maximálka - tachometr vs. GPS

Goto down 
+4
Chertice
Kweni
riki1
hpridal
8 posters
Choď na stránku : Previous  1, 2
AutorSpráva
Kweni

Kweni


Počet príspevkov : 477
Join date : 23.12.2010
Age : 33
Bydlisko : Nové Zámky

Maximálka - tachometr vs. GPS - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Maximálka - tachometr vs. GPS   Maximálka - tachometr vs. GPS - Stránka 2 I_icon_minitimeNe september 23, 2012 10:33 pm

nie je to zveličovanie .. skôr normálna logika .. ale to bajerniše flugžojg werke pozitív nemôže pochopiť Razz
Návrat hore Goto down
https://www.youtube.com/user/jawadandy
prdlafka

prdlafka


Počet príspevkov : 376
Join date : 01.05.2009
Age : 50
Bydlisko : blava

Maximálka - tachometr vs. GPS - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Maximálka - tachometr vs. GPS   Maximálka - tachometr vs. GPS - Stránka 2 I_icon_minitimeNe september 23, 2012 10:49 pm

z toho ovsem vyplyva, ze koleso je v preklze cca povedzme 7 km/h, cize daco podobne, ako keby si stal oprety prednym kolesom o stenu a gumoval by si sedmickou...kolko by ti asi ta pneu vydrzala??? tipujem, ze 15 tisic kilakov nie...
Návrat hore Goto down
Kweni

Kweni


Počet príspevkov : 477
Join date : 23.12.2010
Age : 33
Bydlisko : Nové Zámky

Maximálka - tachometr vs. GPS - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Maximálka - tachometr vs. GPS   Maximálka - tachometr vs. GPS - Stránka 2 I_icon_minitimeNe september 23, 2012 11:24 pm

to nie .. ale takých 12.000km jo Very Happy .. deformuje sa ti pneumatika ..

choď do servisu/pneuservisu .. tam ti to snáď nejaký high quality učeň vysvetlí Very Happy
Návrat hore Goto down
https://www.youtube.com/user/jawadandy
prdlafka

prdlafka


Počet príspevkov : 376
Join date : 01.05.2009
Age : 50
Bydlisko : blava

Maximálka - tachometr vs. GPS - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Maximálka - tachometr vs. GPS   Maximálka - tachometr vs. GPS - Stránka 2 I_icon_minitimeNe september 23, 2012 11:31 pm

a ako sa ti deformuje pneumatika??? robis si prdel, alebo naozaj si myslis, chybne ukazovanie tachaca je sposobene permanentnym preklzom, alebo tak markantnou deformaciou pneumatiky???
Návrat hore Goto down
Kweni

Kweni


Počet príspevkov : 477
Join date : 23.12.2010
Age : 33
Bydlisko : Nové Zámky

Maximálka - tachometr vs. GPS - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Maximálka - tachometr vs. GPS   Maximálka - tachometr vs. GPS - Stránka 2 I_icon_minitimePo september 24, 2012 12:17 am

nerobím si prdel ..

s tebou je radosť diskutovať o veciach na ktorých sa nezhodneme .. dva kikirikí na jednom dvore nem dobrý nápad Very Happy .. musí prísť sám veľký moriak aby nás tu premazal Very Happy

Návrat hore Goto down
https://www.youtube.com/user/jawadandy
prdlafka

prdlafka


Počet príspevkov : 376
Join date : 01.05.2009
Age : 50
Bydlisko : blava

Maximálka - tachometr vs. GPS - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Maximálka - tachometr vs. GPS   Maximálka - tachometr vs. GPS - Stránka 2 I_icon_minitimePo september 24, 2012 9:55 am

no ja myslim, ze vyrobcovia tachometrov umyselne robia tachometre, ktore ukazuju viac, kedze je tazko urobit taky, aby bol na sto pro presny a je lepsie, ak ukazuje viac, ako menej...
je mozne, ze aj trebars opotrebenie pneumatik moze mat daky maly vplyv na presnost tym, ze sa deru, zmensuju, kolesa sa tak tocia rychlejsie a teda tacho ukazuje viac...preklz a deformovanie je kravina...
Návrat hore Goto down
riki1
Admin
riki1


Počet príspevkov : 813
Join date : 06.04.2009

Maximálka - tachometr vs. GPS - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Maximálka - tachometr vs. GPS   Maximálka - tachometr vs. GPS - Stránka 2 I_icon_minitimePo september 24, 2012 11:14 am

Prdlafka pise sice celkom rozumne (tachometre su caichovane do plusu aby mal vodic istotu, ze neukazuju menej a nemohol sa nato vyhovarat, ked ho nameraju, aj preto nesmies mat vacsie kolesa ako mas v technicaku napriklad), avsak aj kweniho profesor ma pravdu, lebo pri vysokych rychlostiach uz motorka prekonava velky odpor vzduchu, teda pneumatiky musia posobit velkou silou na povrch vozovky aby tuto rychlost moto dokazala udrziavat a teda aj preklzuju (a to nehovorim o tom ked moto este aj zrychluje).

Keby nebol odpor vzduchu, prdlafka by mal pravdu pri ustalenej rychlosti, ale kedze je, tak skor kweniho profesor ma pravdu.
Návrat hore Goto down
prdlafka

prdlafka


Počet príspevkov : 376
Join date : 01.05.2009
Age : 50
Bydlisko : blava

Maximálka - tachometr vs. GPS - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Maximálka - tachometr vs. GPS   Maximálka - tachometr vs. GPS - Stránka 2 I_icon_minitimePo september 24, 2012 11:23 am

riki: hm...mozno aj to by tak trocha vysvetlovalo, preco som zadnu pneu zodral po 11 tisicoch kilakov, aj ked som jazdil relativne pomaly, turisticky, skratka pohodovo, ovsem v drvivej vacsine s maximalne vysunutym stitom, ktory v takom pripade naozaj funguje ako poriadna brzda...cize priznavam, ze daka snaha pneumatiky a isty minimalny preklz by tam eventuelne mohol byt, ale nemyslim, ze by sa odrazil na tachaci, kedze tachac rovnako zle ukazuje, aj ked vyradim a idem napriklad z kopca, alebo prichadzam ku krizovatke, cize s tym, ze ten preklz ma vplyv na tachac nadalej nesuhlasim, lebo v tychto pripadoch by sa to muselo vyrovnat so skutocnostou...ale je tam a aj koli nemu sa mina guma na kolese...ved keby som si tu gumu len tak kotulal pred sebou, pochybujem, ze ju vobec niekedy zoderiem...
keby tp koleso dako moc klzalo, asi by to bolo aj citit na riadeni...a predne koleso mi obycajne prezije dve zadne (stale pri mojej turistickej jazde), cize sa derie len pri silnejsom brzdeni...

dobre kwenas, nedam ti teda do drzky, za to, ze furt mudrujes, zachranil ta nas admin, jak nas rozsudil... Very Happy
Návrat hore Goto down
Kweni

Kweni


Počet príspevkov : 477
Join date : 23.12.2010
Age : 33
Bydlisko : Nové Zámky

Maximálka - tachometr vs. GPS - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Maximálka - tachometr vs. GPS   Maximálka - tachometr vs. GPS - Stránka 2 I_icon_minitimePo september 24, 2012 4:48 pm

jabadabadúú Very Happy .. stačilo podporiť svoju argument podporiť výpoveďou profáka a už je všetko v cajchu ..

che che che .. chi chi chi ..

tiež mi predná pneu vydrží cca dve zadné Sad
Návrat hore Goto down
https://www.youtube.com/user/jawadandy
Sponsored content





Maximálka - tachometr vs. GPS - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Maximálka - tachometr vs. GPS   Maximálka - tachometr vs. GPS - Stránka 2 I_icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
Maximálka - tachometr vs. GPS
Návrat hore 
Strana 2 z 2Choď na stránku : Previous  1, 2

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
FORUM HAYABUSA & B-KING :: LEN TAK O HAYABUSE-
Prejdi na: