FORUM HAYABUSA & B-KING
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM HAYABUSA & B-KING

Forum is closed, forum je uz zamknute.
 
DomovLatest imagesHľadaťRegistráciaPrihlásenie

 

 Mazanie reťaze

Goto down 
4 posters
AutorSpráva
Andrej1300




Počet príspevkov : 21
Join date : 18.10.2009

Mazanie reťaze Empty
OdoslaťPredmet: Mazanie reťaze   Mazanie reťaze I_icon_minitimeNe február 21, 2010 4:05 pm

Je to super vec ,už nikdy pracné mazanie reťaze sprejom.

Idem namontovať ten elektronický, pretože tie ďalšie typy sa zapájajú na podtlakové vedenie motora čiže keď stojím na križovatke a motor ide tak stále olejuje.

http://www.sensormet.cz/index.php?Title=Moto%20olejova%C4%8De%20Scottoiler&

http://www.scottoiler.com/SuitableKits/Suzuki/Hayabusa+2008+%2528GSX1300+R%2529
Návrat hore Goto down
riki1
Admin
riki1


Počet príspevkov : 813
Join date : 06.04.2009

Mazanie reťaze Empty
OdoslaťPredmet: Re: Mazanie reťaze   Mazanie reťaze I_icon_minitimeNe február 21, 2010 6:46 pm

Potom napis, ako si s tym spokojny, ja nad tym neuvazujem len preto, lebo olej z retaze odstredivou silou dost frka na koleso, ale pre retaz je to to najlepsie, to viem. A retaz budes mat stale peknu cistu, lebo ten olej ju vlastne aj cisti. Ale koleso uz nie , zial.

Ja pouzivam MOTUL spray, ten drzi jak hovado hlavne v lete, nie a nie aby sa zodral z retaze, ale v zime som zistil ze sa dost rychlo zosucha z retaze .

Mazanie reťaze Clipboard02op
Návrat hore Goto down
Andrej1300




Počet príspevkov : 21
Join date : 18.10.2009

Mazanie reťaze Empty
OdoslaťPredmet: Re: Mazanie reťaze   Mazanie reťaze I_icon_minitimeNe február 21, 2010 7:40 pm

Čo som čítal testy na tieto olejovacie systémy tak podla nich každý sprej zasere koleso ďaleko viac. Samozrejme ak je olejovac správne nastavený.

http://egypt.motoride.sk/?P=phorum&tema=&S=CLS+200
Návrat hore Goto down
riki1
Admin
riki1


Počet príspevkov : 813
Join date : 06.04.2009

Mazanie reťaze Empty
OdoslaťPredmet: Re: Mazanie reťaze   Mazanie reťaze I_icon_minitimeNe február 21, 2010 9:14 pm

Tak pri 300 uz frka vsetko Twisted Evil , ale su spreje ktore frkaju rovnako ako olej (napr. biely VALVOLINE) a tie idu zotriet z retaze aj handrou, ale su spreje ktore skoro nefrkaju (napriklad ten co som popisoval) a mechanicky z retaze jednoducho nechcu ist dole, ten keby si chcel zotret handrou, tak to skor zostanu chlpky handry na retazi ako mazivo na handre.

Vsetko toto vsak nepisem preto aby som ta odhovoril, ale preto ze je toto tema "mazanie retaze".

Nezabudni potom popisat svoje skusenosti.
Návrat hore Goto down
riki1
Admin
riki1


Počet príspevkov : 813
Join date : 06.04.2009

Mazanie reťaze Empty
OdoslaťPredmet: Re: Mazanie reťaze   Mazanie reťaze I_icon_minitimeŠt apríl 01, 2010 7:33 pm

Návrat hore Goto down
riki1
Admin
riki1


Počet príspevkov : 813
Join date : 06.04.2009

Mazanie reťaze Empty
OdoslaťPredmet: Re: Mazanie reťaze   Mazanie reťaze I_icon_minitimeNe jún 10, 2012 8:52 am

... krasne som vcera vycistil retaz ... cyclops

Mazanie reťaze 61294664
Návrat hore Goto down
prdlafka

prdlafka


Počet príspevkov : 376
Join date : 01.05.2009
Age : 50
Bydlisko : blava

Mazanie reťaze Empty
OdoslaťPredmet: Re: Mazanie reťaze   Mazanie reťaze I_icon_minitimeNe jún 10, 2012 5:02 pm

od kedy nemam retaz, tak ma sprej nezaujima, ale pouzival som SHELL na retaz, bol taky biely, ked som ho nastriekal, tak sa tak spenil a pomerne kvalitnen sa prilepil k retazi, ovsem navzdory tomu zasieral koleso, blatnik a podobne...k automatickemu mazacu som sa nedostal, ale nemusi to byt zle...ja som mazal vzdy, ked ma napadlo, vozil som ten sprej so sebou a nikdy problem nebol...
Návrat hore Goto down
Kweni

Kweni


Počet príspevkov : 477
Join date : 23.12.2010
Age : 32
Bydlisko : Nové Zámky

Mazanie reťaze Empty
OdoslaťPredmet: Re: Mazanie reťaze   Mazanie reťaze I_icon_minitimeNe jún 10, 2012 8:52 pm

ja som čistil (po asi 5.000km ) minulú nedeľu .. radosť vidieť tú zlatú reťaz čistú .. len škoda že pojeb...ná aerodynamika hádže všetok prach na ňu a pomerne skoro sa znova zašpiní..

ja používam rovnaký prostredok ako riki respektíve prdlafka len od tretieho výrobcu ktorým je Castrol .. mám na Castrol veci super cenu tak kupujem tie ..

Olej na reťaz som použil iba raz (ešte na SV650S) a dodrbal som si rifle od oleja a celú motorku rovnako tak .. tak som si povedal koniec ..

Tie biele mazlavé spreje sú fasa .. po 17.000km reťaz vyzerá ešte stále Ok.

Mažem cca každých 1.000km (niekedy 300km niekedy 2.000km..)
Návrat hore Goto down
https://www.youtube.com/user/jawadandy
Sponsored content





Mazanie reťaze Empty
OdoslaťPredmet: Re: Mazanie reťaze   Mazanie reťaze I_icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
Mazanie reťaze
Návrat hore 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» Kawasaki sa prvi utrhli z retaze.
» Vymena retaze, retazoveho kitu .

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
FORUM HAYABUSA & B-KING :: PORADNA-
Prejdi na: