FORUM HAYABUSA & B-KING
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM HAYABUSA & B-KING

Forum is closed, forum je uz zamknute.
 
DomovLatest imagesHľadaťRegistráciaPrihlásenie

 

 Silne kovove cvaknutie pri startovani (tesne po stalceni spinaca pred roztocenim startera)

Goto down 
3 posters
AutorSpráva
riki1
Admin
riki1


Počet príspevkov : 813
Join date : 06.04.2009

Silne kovove cvaknutie pri startovani (tesne po stalceni spinaca pred roztocenim startera) Empty
OdoslaťPredmet: Silne kovove cvaknutie pri startovani (tesne po stalceni spinaca pred roztocenim startera)   Silne kovove cvaknutie pri startovani (tesne po stalceni spinaca pred roztocenim startera) I_icon_minitimePo august 31, 2015 1:19 pm

Pri poslednych startoch studeneho motora som si vsimol, ze po stlaceni startovacieho tlacidla, pocujem silne kovove cvaknutie a potom sa motor roztoci a nastartuje.

Pozeral som , ze ako vlastne funguje starter u nasej moto v servisnom manuale. Nie je tam ziadna vyskakovacia kotva ako u aut, ale od startera vedie ozubenie k startovacej spojke (je to vlastne volnobezka). Predpokladam, ze teraz v horucavach, ked aj v garazi je cez 30 stupnom a moto je naklonena na lavu stranu na stojene, tak olej uplne vytecie z tej spojky startera(je na pravej strane) a preto tak silno cvakne.

Pri teplom motore sa to uz nedeje.

Nabuduce, ked budem startovat studeny motor skusim moto naklonit na chvilu na pravy bok, aby tam natiekol olej a skusim tak.

Mate podobnu skusenost ?

Silne kovove cvaknutie pri startovani (tesne po stalceni spinaca pred roztocenim startera) Start_spojka
Návrat hore Goto down
Kweni

Kweni


Počet príspevkov : 477
Join date : 23.12.2010
Age : 32
Bydlisko : Nové Zámky

Silne kovove cvaknutie pri startovani (tesne po stalceni spinaca pred roztocenim startera) Empty
OdoslaťPredmet: Re: Silne kovove cvaknutie pri startovani (tesne po stalceni spinaca pred roztocenim startera)   Silne kovove cvaknutie pri startovani (tesne po stalceni spinaca pred roztocenim startera) I_icon_minitimePo august 31, 2015 2:30 pm

Tak myslím si že či mrzne, je 20°C a prší alebo 30°C a je sucho tak olej vo vani odstál v rovnakej polohe .. uvažujem uvažujem ale nič také sa mi nezdá .. ak budeš mať čas a chuť sprav aspoň krátku nahrávku (príp. video ) Suspect

štartujem pomerne často ale kovové cvaknutie hmm to asi nie

Návrat hore Goto down
https://www.youtube.com/user/jawadandy
riki1
Admin
riki1


Počet príspevkov : 813
Join date : 06.04.2009

Silne kovove cvaknutie pri startovani (tesne po stalceni spinaca pred roztocenim startera) Empty
OdoslaťPredmet: Re: Silne kovove cvaknutie pri startovani (tesne po stalceni spinaca pred roztocenim startera)   Silne kovove cvaknutie pri startovani (tesne po stalceni spinaca pred roztocenim startera) I_icon_minitimeSt september 02, 2015 6:11 am

Prvykrat sa sice potvrdilo sa co som predpokladal, ale bola to len nahoda (nahoda je blbec)  a pri nakloneni moto na pravy bok,  cvaknutie nebolo pocut.

Odvtedy som to uz ale skusil ja viackrat a cvaknutie je stale pocut aj ked predtym naklonim moto na pravy bok.

Mozno to bude nejake rele, musim spekulovat dalej.
Návrat hore Goto down
riki1
Admin
riki1


Počet príspevkov : 813
Join date : 06.04.2009

Silne kovove cvaknutie pri startovani (tesne po stalceni spinaca pred roztocenim startera) Empty
OdoslaťPredmet: Re: Silne kovove cvaknutie pri startovani (tesne po stalceni spinaca pred roztocenim startera)   Silne kovove cvaknutie pri startovani (tesne po stalceni spinaca pred roztocenim startera) I_icon_minitimePi september 18, 2015 8:35 pm

Tak uz som dospekuloval, uz to totiz nerobi, skusal som to uz tri krat a nic. Mozno buduce leto ked budu horucavy zase.
Návrat hore Goto down
jchvatal

jchvatal


Počet príspevkov : 102
Join date : 19.02.2012
Age : 38
Bydlisko : Bystřice

Silne kovove cvaknutie pri startovani (tesne po stalceni spinaca pred roztocenim startera) Empty
OdoslaťPredmet: Re: Silne kovove cvaknutie pri startovani (tesne po stalceni spinaca pred roztocenim startera)   Silne kovove cvaknutie pri startovani (tesne po stalceni spinaca pred roztocenim startera) I_icon_minitimeNe január 24, 2016 8:41 pm

Tento jev nepozoruji. Moto i když stojí přes zimu, tak pak naskočí bez kovového cvaknutí. Možná máš už volnoběžku se silnými vůlemi a když dojde k aktivaci a záběru, tak má vetší vůli a tím ti udělá tu kovovou ránu. Každopádně to bude časem horší a horší až bude po volnoběžce a budeš doufat že se nekousne a nesepne, to by ti potom odvařila startér, pokud by tedy sepla ve vysokých otáčkách.
Návrat hore Goto down
riki1
Admin
riki1


Počet príspevkov : 813
Join date : 06.04.2009

Silne kovove cvaknutie pri startovani (tesne po stalceni spinaca pred roztocenim startera) Empty
OdoslaťPredmet: Re: Silne kovove cvaknutie pri startovani (tesne po stalceni spinaca pred roztocenim startera)   Silne kovove cvaknutie pri startovani (tesne po stalceni spinaca pred roztocenim startera) I_icon_minitimeNe január 24, 2016 9:52 pm

... si si to poriadne neprecital, robilo mi to len v horucavach a uz to davno nerobi, kedze uz horucavy boli davno ...
Návrat hore Goto down
Sponsored content





Silne kovove cvaknutie pri startovani (tesne po stalceni spinaca pred roztocenim startera) Empty
OdoslaťPredmet: Re: Silne kovove cvaknutie pri startovani (tesne po stalceni spinaca pred roztocenim startera)   Silne kovove cvaknutie pri startovani (tesne po stalceni spinaca pred roztocenim startera) I_icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
Silne kovove cvaknutie pri startovani (tesne po stalceni spinaca pred roztocenim startera)
Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
FORUM HAYABUSA & B-KING :: SKUSENOSTI-
Prejdi na: