FORUM HAYABUSA & B-KING
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM HAYABUSA & B-KING

Forum is closed, forum je uz zamknute.
 
DomovLatest imagesHľadaťRegistráciaPrihlásenie

 

 Bateria - Startovanie tepleho motora.

Goto down 
+2
jchvatal
riki1
6 posters
Choď na stránku : 1, 2  Next
AutorSpráva
riki1
Admin
riki1


Počet príspevkov : 813
Join date : 06.04.2009

Bateria - Startovanie tepleho motora. Empty
OdoslaťPredmet: Bateria - Startovanie tepleho motora.   Bateria - Startovanie tepleho motora. I_icon_minitimePo október 01, 2012 11:22 am

Urcitu dobu si uz vsimam zaujimavu vec. Studeny motor, ked startujem, starter pretaca motorom bez problemov, uplne zlahka a aj startuje bez problemov. Ked ale pridem z jazdy (jazdim iba kratke trasy 20-40 km) a pred garazou vypnem motor, necham tam moto nejakych 5-10 min, potom chcem nastartovat, tak starter pretacal motorm dost tazko, ako by ten kladol vacsi odpor ako ked je studeny. A stalo sa mi aj ze (naposledy na benzinke) ze na prvy krat starter "zdochol" pretocil nejaku pol otacku a potom nic. Az na druhykrat moto nastartovala, ale tiez dost namahavo.

Tak som dal von baterku, vsimol som si, ze plus pol je mierne zoxidovany, ocistil som ho a dal som baterku na nabijacku.

Tak uvidim, ci to pomoze.

Mam Busu GEN2 (2008) mate s tym podobne skusenosti ?


Naposledy upravil riki1 dňa St marec 18, 2015 9:16 am, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore Goto down
jchvatal

jchvatal


Počet príspevkov : 102
Join date : 19.02.2012
Age : 38
Bydlisko : Bystřice

Bateria - Startovanie tepleho motora. Empty
OdoslaťPredmet: Re: Bateria - Startovanie tepleho motora.   Bateria - Startovanie tepleho motora. I_icon_minitimePo október 01, 2012 2:52 pm

Tak třeba včera co jsem jí dal novej olej Castrol Power 1 Racing 4T 10W-50 tak motor mi stichnul a zmizel mechanickej hluk při studených startech, což 10w-40 se projevoval hlukem.
V čera jsem zastavil na nějakích 10-15minut na Orlíku a chci nastartovat jen jsem na zlomek sekundy brnknul o startér motor se snad ani nepootočil a hned chytla ( byl jsem v šoku, protože jinak chytá na půl až 1ot motorem ). Nejezdím krátké trasy dělám si přestávky tak po 100km na 5 až 10minut. Jinak když na ní sednu tak pod 300km projížďka není. Třeba v sobotu jsem dal za 4h s drobnejma přestávkami na nucenou, přes 430km a to nejezdím dálnice. Jezdím jen silnice 2 a 3 třídy.

Může to být baterka, zatím to ale vypadá na přechodový odpor jak jsi sám zjistil.
Protože se to děje i u jiných motorek když je baterka špatná - Startér točí normálně motorem, ale už není štáva na jiskru na svíčce. Když startuješ nesmí ti klesnou napětí na baterce pod 10v pak je konečná - startér točí a svíčky nemají dost energie pro pořádnou jiskru.
Návrat hore Goto down
riki1
Admin
riki1


Počet príspevkov : 813
Join date : 06.04.2009

Bateria - Startovanie tepleho motora. Empty
OdoslaťPredmet: Re: Bateria - Startovanie tepleho motora.   Bateria - Startovanie tepleho motora. I_icon_minitimePo október 01, 2012 5:34 pm

Bolo to pravdepodobne sposobene tym, ze za tepla maju vodice vacsi odpor a baterka tak nestihala dodavat dost prudu aby pretocila motor, ono sa to za tepla spravalo vacsinou tak, akoby pretocilo len pol otacky a potom akoby uz zastalo tocenie motora, ale motor chytil. Az teraz naposledy sa mi stalo dva krat, ze potocolo pol otacky a potom nic. Az na druhykrat, chytilo, ale tiez potocilo len asi pol otacky.

Teraz po dobiti baterky (nechal som asi 5 hodin na nabijacke) a ocisteni kontaktov uz toci jak divy, za studena tiez rychlejsie ako predtym (aj ked aj predtym sa mi to zdalo normalne za studena) a za tepla chyti okamzite ani nestaci pretocit motor.

Som zvedavy, ci sa to bude zase zhorsovat casom, ked ano, tak uz asi baterka nema dostatocnu schopnost udrzat energiu a asi budem musiet kupit novu.


Inac co sa tyka oleja, tak ked das novy olej, vzdy sa znizi hlucnost na chvilu, ale je to len prechodny jav, potom ta hlucnost opat pride (tie molekuly oleja sa nejako ubyju). Osobne davam radsej CASTROL POWER1 GPS 10w-40 (teda hustejsi ako tvoj, tento je len polosynteticky), myslim, ze ten RACING je skor pre vysokootackove supersporty, napriklad 600-ky.
Návrat hore Goto down
prdlafka

prdlafka


Počet príspevkov : 376
Join date : 01.05.2009
Age : 50
Bydlisko : blava

Bateria - Startovanie tepleho motora. Empty
OdoslaťPredmet: Re: Bateria - Startovanie tepleho motora.   Bateria - Startovanie tepleho motora. I_icon_minitimePo október 01, 2012 7:53 pm

mne to tiez robila, ale vzdy nastartovala...ci to robi aj teraz netusim...tato mi to nerobi
Návrat hore Goto down
jchvatal

jchvatal


Počet príspevkov : 102
Join date : 19.02.2012
Age : 38
Bydlisko : Bystřice

Bateria - Startovanie tepleho motora. Empty
OdoslaťPredmet: Re: Bateria - Startovanie tepleho motora.   Bateria - Startovanie tepleho motora. I_icon_minitimeSt apríl 17, 2013 11:47 am

Jinak se těď vrátím k tomu oleji, pár článků vejš. Mám tam Castrol Power 1 Racing 4T 10W-50 odjeto už na něm přes 3tis km a mechanická hlučnost není vůbec žádná. Takže je to vskutku tím olejem. s 10w40 to při studeném i teplém startu, byla strašně slyšet mechanická práce motoru.
Teď s 10w50 je slyšet jen nádherně hladký šepot motoru.
Takže doporučuji.
Návrat hore Goto down
Kweni

Kweni


Počet príspevkov : 477
Join date : 23.12.2010
Age : 32
Bydlisko : Nové Zámky

Bateria - Startovanie tepleho motora. Empty
OdoslaťPredmet: Re: Bateria - Startovanie tepleho motora.   Bateria - Startovanie tepleho motora. I_icon_minitimeSt apríl 17, 2013 3:48 pm

jchvatal napísal:
Jinak se těď vrátím k tomu oleji, pár článků vejš. Mám tam Castrol Power 1 Racing 4T 10W-50 odjeto už na něm přes 3tis km a mechanická hlučnost není vůbec žádná. Takže je to vskutku tím olejem. s 10w40 to při studeném i teplém startu, byla strašně slyšet mechanická práce motoru.
Teď s 10w50 je slyšet jen nádherně hladký šepot motoru.
Takže doporučuji.


Chcel som tam dať 10w50 ale po prečítaní pár múdrych článkov som dospel k názoru že to je len také reklamné bu bu bu a že 10w40 postačuje.

Tento rok som už menil olej. Tak v lete skúsim 10w50.

PS: používam ten istý olej od Castrol-u
Návrat hore Goto down
https://www.youtube.com/user/jawadandy
jchvatal

jchvatal


Počet príspevkov : 102
Join date : 19.02.2012
Age : 38
Bydlisko : Bystřice

Bateria - Startovanie tepleho motora. Empty
OdoslaťPredmet: Re: Bateria - Startovanie tepleho motora.   Bateria - Startovanie tepleho motora. I_icon_minitimeSt apríl 17, 2013 4:23 pm

Mažou oba stejně, ať je to 10w40 nebo 50. Akorát na 50 busa přede jako kotě a na 40 dělá mechanický rachot. Jinak na životnost motoru ani jeden mít vliv nebude.
Dokonce je tak tichej motor, že slyšíš jak se při prudkém přidání a ubrání zavře sekundární klapka co ovládá komp - jen takové lehké cvak. Což dřív nešlo zaznamenat protože motor dělal rachot, kde bylo slyšet od ventilů až po rozvoďák vše co je v motoru.
Opravdu to doporučuji.
Návrat hore Goto down
riki1
Admin
riki1


Počet príspevkov : 813
Join date : 06.04.2009

Bateria - Startovanie tepleho motora. Empty
OdoslaťPredmet: Re: Bateria - Startovanie tepleho motora.   Bateria - Startovanie tepleho motora. I_icon_minitimeSt apríl 17, 2013 5:14 pm

Moj motor ide pekne ticho aj s 10W40 , no ale to sa takto neda zhodnotit, az na Hayabusa zraze v Duchonke, ked sa tam stretneme Wink
Návrat hore Goto down
D114




Počet príspevkov : 53
Join date : 22.09.2012

Bateria - Startovanie tepleho motora. Empty
OdoslaťPredmet: Re: Bateria - Startovanie tepleho motora.   Bateria - Startovanie tepleho motora. I_icon_minitimePi apríl 19, 2013 12:58 pm

10W50 by mal byt o nieco hustejsi a je urceny do regionov s vyssou teplotou, cize pri vysokych teplotach v lete urcite lepsie maze. Ja lejem co vyrobca kaze a myslim, ze mojej motorke je to jedno Smile
Návrat hore Goto down
sawine




Počet príspevkov : 7
Join date : 11.05.2013

Bateria - Startovanie tepleho motora. Empty
OdoslaťPredmet: Re: Bateria - Startovanie tepleho motora.   Bateria - Startovanie tepleho motora. I_icon_minitimeSo máj 11, 2013 4:17 pm

raz za cas sa mi tiez stane ze zacne tocit a zastavi ako keby bola baterka v...
Návrat hore Goto down
riki1
Admin
riki1


Počet príspevkov : 813
Join date : 06.04.2009

Bateria - Startovanie tepleho motora. Empty
OdoslaťPredmet: Re: Bateria - Startovanie tepleho motora.   Bateria - Startovanie tepleho motora. I_icon_minitimeSt október 23, 2013 10:18 am

Tak zase sa to prejavilo, ze teply motor, napriklad na benzinke po natankovani, tazko naskoci, akoby baterka nevladala tocit a pritom studeny toci bez problemov. Baterku som vybral precistil kontakty, hlavne ten PLUS bol mierne znecisteny a dobil som ju. Teraz bude tocit jak diva za tepla aj za studena predpokladam, ale po case sa to zase bude opakovat. Baterka uz ma zo 5 rokov od vyroby, mozno aj 6.
Návrat hore Goto down
Kweni

Kweni


Počet príspevkov : 477
Join date : 23.12.2010
Age : 32
Bydlisko : Nové Zámky

Bateria - Startovanie tepleho motora. Empty
OdoslaťPredmet: Re: Bateria - Startovanie tepleho motora.   Bateria - Startovanie tepleho motora. I_icon_minitimeSt október 23, 2013 11:31 am

Ja mám skôr problém pri nízkych teplotách že mi otáčky po 3sekundách po naštartovaní klesnú na 1000 otáčok sem tam aj trošku nižšie ..
Návrat hore Goto down
https://www.youtube.com/user/jawadandy
riki1
Admin
riki1


Počet príspevkov : 813
Join date : 06.04.2009

Bateria - Startovanie tepleho motora. Empty
OdoslaťPredmet: Re: Bateria - Startovanie tepleho motora.   Bateria - Startovanie tepleho motora. I_icon_minitimeSt október 23, 2013 12:03 pm

Ale za dalsich par sekund zase vystupia na normal , nie ?
Návrat hore Goto down
Kweni

Kweni


Počet príspevkov : 477
Join date : 23.12.2010
Age : 32
Bydlisko : Nové Zámky

Bateria - Startovanie tepleho motora. Empty
OdoslaťPredmet: Re: Bateria - Startovanie tepleho motora.   Bateria - Startovanie tepleho motora. I_icon_minitimeSt október 23, 2013 12:21 pm

zhruba po 3sekundách po naštartovaní klesnú a po ďalších troch už stúpnu zase na normálne spektrum otáčok ..


Celý rok som štartoval vlažnú motorku to len teraz sem tam stojím vonku a keď sa ochladí na 5 °C tak to robí .. ale ak to robí tak to robí úplne identicky .. to mi je podozrivé Very Happy
Návrat hore Goto down
https://www.youtube.com/user/jawadandy
riki1
Admin
riki1


Počet príspevkov : 813
Join date : 06.04.2009

Bateria - Startovanie tepleho motora. Empty
OdoslaťPredmet: Re: Bateria - Startovanie tepleho motora.   Bateria - Startovanie tepleho motora. I_icon_minitimeSt október 23, 2013 2:27 pm

To je v poriadku, aj mne to robi a vobec ma to netrapi. Ono nie je jednoduche v realnom case (teda okamzite) uregulovat stroj za roznych podmienok.
Návrat hore Goto down
Kweni

Kweni


Počet príspevkov : 477
Join date : 23.12.2010
Age : 32
Bydlisko : Nové Zámky

Bateria - Startovanie tepleho motora. Empty
OdoslaťPredmet: Re: Bateria - Startovanie tepleho motora.   Bateria - Startovanie tepleho motora. I_icon_minitimeSt október 23, 2013 2:30 pm

tak to mi padol 36kový francúzsky kľúč zo srdca Very Happy
Návrat hore Goto down
https://www.youtube.com/user/jawadandy
riki1
Admin
riki1


Počet príspevkov : 813
Join date : 06.04.2009

Bateria - Startovanie tepleho motora. Empty
OdoslaťPredmet: Re: Bateria - Startovanie tepleho motora.   Bateria - Startovanie tepleho motora. I_icon_minitimeSt november 05, 2014 8:28 pm

Tak tentokrat som zostal na benzinke stat, lebo po natankovani ani na viac pokusov nenastartovala. Dal som si kavu a asi po 10 min som to zase skusil a zase nic. Tak som pockal 1/2 hodinu a potom nastartovala uplne bez problemov Smile Tak uz asi budem potrebovat novu baterku. Mozno este pozriem nejake dalsie kontakty az po starter, ci tam nie je nejaky problem kde mi stupa odpor pri zohriati.
Návrat hore Goto down
prdlafka

prdlafka


Počet príspevkov : 376
Join date : 01.05.2009
Age : 50
Bydlisko : blava

Bateria - Startovanie tepleho motora. Empty
OdoslaťPredmet: Re: Bateria - Startovanie tepleho motora.   Bateria - Startovanie tepleho motora. I_icon_minitimeSt november 05, 2014 8:49 pm

...hm...za pol hodku si mohol byt o 150 km dalej... Very Happy
Návrat hore Goto down
riki1
Admin
riki1


Počet príspevkov : 813
Join date : 06.04.2009

Bateria - Startovanie tepleho motora. Empty
OdoslaťPredmet: Re: Bateria - Startovanie tepleho motora.   Bateria - Startovanie tepleho motora. I_icon_minitimeSt november 05, 2014 9:37 pm

... no, ale som bol asi 500 m od domu Smile , len sa mi nechcelo tlacit ...
Návrat hore Goto down
Kweni

Kweni


Počet príspevkov : 477
Join date : 23.12.2010
Age : 32
Bydlisko : Nové Zámky

Bateria - Startovanie tepleho motora. Empty
OdoslaťPredmet: Re: Bateria - Startovanie tepleho motora.   Bateria - Startovanie tepleho motora. I_icon_minitimePi november 07, 2014 12:21 am

Vsak hodim dvojku spojku plyn roztlacim a pustim spojku .. Raz dva naskoci
Návrat hore Goto down
https://www.youtube.com/user/jawadandy
riki1
Admin
riki1


Počet príspevkov : 813
Join date : 06.04.2009

Bateria - Startovanie tepleho motora. Empty
OdoslaťPredmet: Re: Bateria - Startovanie tepleho motora.   Bateria - Startovanie tepleho motora. I_icon_minitimePi november 07, 2014 2:56 pm

Kweni napísal:
Vsak hodim dvojku spojku plyn roztlacim a pustim spojku .. Raz dva naskoci

- tak to by bola byvala ta posledna moznost, skusit roztlacit a nastartovat ak pojde, alebo teda tlacit az domov, ale s takou velkou kravou sa mi to nechcelo, hlavne ked som vedel ze ked vychladne asi nastartuje bez problemov.

Rozmyslal som este o tom, ze co sa tam moze tak zohriat a dosiel som k zaveru, ze jedine starter, lebo ten je schovany za motorom a asi stupa prechodovy odpor na uhlikoch. Takze budem zbytocne hladat chybu niekde v kabloch, pomoze jedine poriadne nabit bateriu alebo kupit novu, ktora si kapacitu udrzi dlhodobo.
Návrat hore Goto down
jchvatal

jchvatal


Počet príspevkov : 102
Join date : 19.02.2012
Age : 38
Bydlisko : Bystřice

Bateria - Startovanie tepleho motora. Empty
OdoslaťPredmet: Re: Bateria - Startovanie tepleho motora.   Bateria - Startovanie tepleho motora. I_icon_minitimePi november 07, 2014 4:34 pm

No já jsi du do garáže pro Hayu a ona ani kontrolka neblikne, z ničeho nic odešel do kopru akumulátor moto Haya 2009. Aku. už nešel nabít, měl jen volty bez proudu. Takže jsem ukončil sezonu a Haya dostane aku. pod stromeček.
Mám koupit ten samej Aku, nebo doporučujete jinou značku?
Návrat hore Goto down
riki1
Admin
riki1


Počet príspevkov : 813
Join date : 06.04.2009

Bateria - Startovanie tepleho motora. Empty
OdoslaťPredmet: Re: Bateria - Startovanie tepleho motora.   Bateria - Startovanie tepleho motora. I_icon_minitimePi november 07, 2014 4:54 pm

Dlhodobe hlboke vybytie je pre tieto aku smrt. Ja som sa vzdy snazil udrziavat svoju nabitu, takze ked som nejazdil tak aspon raz za mesiaz som ju napojil na 4 hodiny na nabijacku. Moja aj teraz startuje bez problemov studeny motor (Haya 2008), len ked je teply tak nevladze, ak ju dobijem tak zase vladze nejake 2 tyzdne ale potom uz zase musim dobit.

Kupit treba taku, co ma rovnake parametre, hlavne ten startovaci prud (spickovy) aby vladala, lebo motor mame jak v normalnom aute a ta baterka ja malicka ako v 600-ke.
Návrat hore Goto down
jchvatal

jchvatal


Počet príspevkov : 102
Join date : 19.02.2012
Age : 38
Bydlisko : Bystřice

Bateria - Startovanie tepleho motora. Empty
OdoslaťPredmet: Re: Bateria - Startovanie tepleho motora.   Bateria - Startovanie tepleho motora. I_icon_minitimePi november 07, 2014 5:19 pm

-- lebo motor mame jak v normalnom aute a ta baterka ja malicka ako v 600-ke.--

Přesně tak. Zatím jsem rozhodnutý pro tu samou.
Návrat hore Goto down
Kweni

Kweni


Počet príspevkov : 477
Join date : 23.12.2010
Age : 32
Bydlisko : Nové Zámky

Bateria - Startovanie tepleho motora. Empty
OdoslaťPredmet: Re: Bateria - Startovanie tepleho motora.   Bateria - Startovanie tepleho motora. I_icon_minitimeNe november 09, 2014 9:13 am

Sem tam ked je zimsie a moto mam na veternom mieste tak startuje na druhy krat .. Alebo s miernym pootocenim plynu .. Ale jazdim takmer stale tak stiha existovat aku aj pri non stop zapnutom alarme.. Ale aj ja som rozmyslal ju nabit .. Patrilo by sa (2011 )
Návrat hore Goto down
https://www.youtube.com/user/jawadandy
Sponsored content





Bateria - Startovanie tepleho motora. Empty
OdoslaťPredmet: Re: Bateria - Startovanie tepleho motora.   Bateria - Startovanie tepleho motora. I_icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
Bateria - Startovanie tepleho motora.
Návrat hore 
Strana 1 z 2Choď na stránku : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Kovovy zvuk spod krytu spojky (prava strana motora)

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
FORUM HAYABUSA & B-KING :: SKUSENOSTI-
Prejdi na: