FORUM HAYABUSA & B-KING
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM HAYABUSA & B-KING

Forum is closed, forum je uz zamknute.
 
DomovLatest imagesHľadaťRegistráciaPrihlásenie

 

 Zrychlenie..................................

Goto down 
4 posters
AutorSpráva
riki1
Admin
riki1


Počet príspevkov : 813
Join date : 06.04.2009

Zrychlenie.................................. Empty
OdoslaťPredmet: Zrychlenie..................................   Zrychlenie.................................. I_icon_minitimeSt november 21, 2012 2:55 pm

Prichadza zima , cas dlhych vecerov a filozofickych uvah. Tak som rozmyslal, ze keby som vyskocil z lietadla, ake zrychlenie by som zazil, tych prvych par sekund, kym by som neotvoril padak a kym by odpor vzduchu nenarastol na hodnoty, ktore by uz vyrazne znizovali moje zrychlenie.

Vsetci, co sme nesedeli v skole na hodinach fyziky zbytocne, vieme, ze zrychlenie volneho padu je 9,8 metra za sekundu na druhu (ak nepocitame s odporom vzduchu) Urcite je to velke zrychlenie a chvilu by som bol v bezvahom stave a asi aj zaludok by sa mi zdvihol.

Zrychlenie.................................. Vp1d

A tiez vsetci tu pritomni vieme, ze zrychlenie Hayabusy z 0 na 100 Km/hod je okolo 2,5 - 3 sek.

Zrychlenie.................................. Vp2g

Ale co je vacsie zrychlenie ? Volny pad, alebo zrychlenie Hayabusy z 0 na 100 ???

Na prvy pohlad to vobec nie je zrejme, takze treba kusok pocitat :

Hodina ma 3600 sekund, km ma tisic metrov a 9,8 metra za sekundu na druhu znamena, ze kazdu sekundu narastie rychlost o 9,8 m/s , co je teda o

(9,8 * 3600) / 1000

35,28 km/h kazdu sekundu, takze 100 km/h dosiahnem volnym padom za

100 / 35,28 = 2,83 sekundy

Znamena to teda , ze zrychlenie Busy z 0 na 100 ja prilizne take, ako zrychlenie volneho padu alien

Tak ak chcete, to po mne skontrolujte, lebo uz davno som v skole nebol cyclops
Návrat hore Goto down
jchvatal

jchvatal


Počet príspevkov : 102
Join date : 19.02.2012
Age : 38
Bydlisko : Bystřice

Zrychlenie.................................. Empty
OdoslaťPredmet: Re: Zrychlenie..................................   Zrychlenie.................................. I_icon_minitimeSt november 21, 2012 4:10 pm

Já to věděl Hayabusa stojí a zadní kolo otáčí zeměkoulí cheers
Návrat hore Goto down
riki1
Admin
riki1


Počet príspevkov : 813
Join date : 06.04.2009

Zrychlenie.................................. Empty
OdoslaťPredmet: Re: Zrychlenie..................................   Zrychlenie.................................. I_icon_minitimeŠt november 22, 2012 11:36 am

A takto vyzera Hayabusa ked ide do vesmiru :

Zrychlenie.................................. Ha1s

a na takomto asteroide pristala a pravdepodobne aj zobrala z neho vzorku:

Zrychlenie.................................. Ha2j

a takto sa vratila na Zem :

Zrychlenie.................................. Ha3f

The Hayabusa (はやぶさ?, literally peregrine falcon) returns to Earth 03.06.2010

automaticky preklad :

Bezpilotné kozmická loď vyvinutý Exploration Japan Aerospace agentúry vrátiť vzorka materiálu z malej blízkozemnskej planétky Itokawa, volal 25143 sa vrátil na Zem 13. júna 2010, ktorým sa vedcom analyzovať prach a preto pomáhajú nám lepšie pochopiť, ako Slnečná sústava sa vyvinula a vyvinula cez 4.5 miliardy rokov.

Hayabusa bola vypustená dňa 9. mája 2003 a dosiahol Itokawa v polovici septembra 2005. Po príchode na Itokawa, Hayabusa študoval tvare planétky, Spin, topografiu, farbu, zloženie, hustotu a históriu. V novembri 2005, to pristálo na asteroide a pokúšal sa zbierať vzorky, ale nie je jasné, či odber vzoriek mechanizmus fungoval, ako bolo zamýšľané. Avšak, je tu vysoká pravdepodobnosť, že niektoré prach bol chytený do vzorkovacia komore pri kontakte s asteroidom, takže komora bola uzavretá, a sonda z dlhú cestu späť na zem.

Reentry kapsule a Kozmická loď robila nádherný návrat vstup do zemskej atmosféry Dňa 13. júna 2010 v 13:51 UTC. Tepelne-tienený kapsule z padák pristátie v južnej austrálskom vnútrozemí, zatiaľ čo kozmická loď rozpadla a horel vo veľkom ohnivé gule.

zdroj :

http://astroclock2010.wordpress.com/page/5/

Návrat hore Goto down
SLUGI

SLUGI


Počet príspevkov : 134
Join date : 09.04.2009
Age : 53

Zrychlenie.................................. Empty
OdoslaťPredmet: Re: Zrychlenie..................................   Zrychlenie.................................. I_icon_minitimeŠt január 17, 2013 12:31 am

Hayabusu nemám kvůli zrychlení, beru ji jako legendu, když se objevila jen jsem koukal do časáků, četl články a snil o tom někdy na ni sednout.
Po letech se sen splnil a já pro ni jel. Nepopsatelnej zážitek, zaplacená aniž bych na ní seděl, po nastartování aktuální spotřeba 36l/100km - sem si říkal že majitel mluvil něco o tom jak je natuněná, ale totok ... Very Happy
Postupně jsme si porozuměli, cestování, okruh, nízkej průlet Buchlákama za asistence majáků ve zpětnejch zrcátkách, doprovázenej "až zastavením za použití střelné zbraně" ...
... neprodám ji, je to můj život Wink
.
... ovšem pokud si někdo nedá v provozu říct, tak mu prostě ukážu "zač je toho Hayabusa" Twisted Evil
Návrat hore Goto down
http://www.slugibusa.estranky.cz
riki1
Admin
riki1


Počet príspevkov : 813
Join date : 06.04.2009

Zrychlenie.................................. Empty
OdoslaťPredmet: Re: Zrychlenie..................................   Zrychlenie.................................. I_icon_minitimeŠt marec 14, 2013 1:28 am

Návrat hore Goto down
prdlafka

prdlafka


Počet príspevkov : 376
Join date : 01.05.2009
Age : 50
Bydlisko : blava

Zrychlenie.................................. Empty
OdoslaťPredmet: Re: Zrychlenie..................................   Zrychlenie.................................. I_icon_minitimeŠt marec 21, 2013 9:50 am

nieco podobne som kukal v top geare (kto chce nech to vygoogli na jutube) usudili, ze jediny sposob, ako wv chrobak predbehne porsche turbo je ten, ze porsche vystartuje na 1,5 mile dlhu rovnu trasu a chrobaka zhodia z vrtulnika z vysky 1,5 mile k miestu ciela...zrychlenie budu mat rovnake a rychost padu a jazdy bola tusim podobna, len porsche zaostavalo koli zlemu povrchu...chrobak vyhral... Very Happy

ciselne udaje su priblizne, nepamatam presne...
Návrat hore Goto down
Sponsored content





Zrychlenie.................................. Empty
OdoslaťPredmet: Re: Zrychlenie..................................   Zrychlenie.................................. I_icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
Zrychlenie..................................
Návrat hore 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» www.zrychlenie.sk

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
FORUM HAYABUSA & B-KING :: LEN TAK O HAYABUSE-
Prejdi na: